Benfica zyrtarizon trajnerin e ri, është gjerman

Është bërë i njohur emri i trajnerit të ri të Benfica-s.

Ekipi nga Lisbona do të drejtohet nga Roger Schmidt. Ai ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2024.

Këtë sezon, trajneri gjerman punoi te PSV dhe fitoi Kupën e Holandës dhe Superkupën.

Nelson Verissima, i cili ushtronte detyrën e trajnerit të Benfica-s që nga dhjetori, u largua nga skuadra, duke zënë vendin e tretë me ta në kampionatin portugez. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport Lisboa e Benfica (@slbenfica)

Shtuar 18.05.2022 21:13