EMRI/ Kush është 48-vjeçari që u qëllua për vdekje në Sukth, 6 vjet më parë dhunoi një biznesmen

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Durrës, në zonën e Sukthit.

Mësohet se viktimë ka mbetur Arben Mërkuri, 48 vjeç.

Viktima është një emër i njohur për policinë, pasi në 2016 ka dhunuar bashkë me dy persona të tjerë biznesmenin e libanezo-shqiptare.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Në qendër të Sukthit, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri automatik, në drejtim të dyqanit të shtetasit A. M.(I.), 48 vjeç.

Për pasojë shtetasi A. M.(I.) u plagos në gjendje të rëndë dhe si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.