Bale i hap punë Realit, mund të mos regjistrohet në kampionatin spanjoll

Gareth Balë në ditët e ardhshme pritet të rikthehet të Real Madridi për të nisur një sezon të ri pas huazimit te Tottenham dhe tani do të ketë Ancelottin dhe jo mê Zidane si trajner.

Në fakt rikthimi i Bale te madrilenët hap probleme të reja për skuadrën pasi Gareth Bale tani quhet një lojtar ekstrakomunitat pas Brexit që ka hyrë fuqi. Në Spanjë vetëm Bale dhe Trippier janë britanikët e vetëm por problemi më i madh ështê te Real Madrid pasi ka tre të tjerë me një status të tillë dhe janë tê rëndësishëm, Vinicius, Rodrygo e Militao, 3 brazilianët që janë ekstrakomunitarë.

Nëse për gjysmën e dytë tê sezonit të kaluar, pati një lëshim nga autoritetet spanjolle, si periudhë tranzitore, kesaj radhe nuk mund të tolerohet asnjë klub ndaj dhe rreziku i madh është që Gareth Bale të mos regjistrohet në La Liga.

Vlorë/ Kundërshtuan me forcë gjyqtarin Arqile Basho, jepet masa për tre vëllezërit Myslimi
Kujtojmë që Bale përfiton 15 mln euro neto në vit dhe as Realit nuk i intereson te paguajë një lojtar kaq shumë kur ai nuk mund të luajë.

Drejtuesit po mendojnë një zgjidhje të momentit që parashikon regjistrimin e Rodrygo me Castillan derida Vinicius të marrë pasaportën spanjolle nga muaji nëntor dhe ai që do të sakrifikohet do të jetë pikerisht Rodrygo i cili nuk do të luajë në kampionat per disa muaj por mund të aktivizohet në Kupë, Superkupë dhe në Champions League.


Shtuar 17.07.2021 16:10