Atletico e interesuar për të rikthyer Griezmann, Barcelona mund t’i “zhvasë” Felix

Barcelona synon të përfitojë nga interesi i Atletico Madridit për Griezmann për të marrë një përforcim luksi si Joao Felix.

Portugezi nuk futet në planet e Simeone, i cili do të preferonte ta kishte përsëri Griezmann në radhët e tij. Duke marrë parasysh që nënshkrimi i të dyve kishte të njëjtën kosto, shkëmbimi mund të ishte një zgjidhje optimale për të dy ekipet.

Joao Félix do të mirëpriste të provonte fatin e tij te Barcelona me një trajner të ri dhe të mbështetur nga Trincao, me të cilin ai tashmë ka folur për ardhjen e tij të mundshme në klubin katalanas.

Laporta tashmë ka kontaktuar Jorge Mendes për të lëvizur kartonin e tij dhe do të bëjë të njëjtën gjë me Atlético de Madrid sapo sulmuesi portugez të japë dritën e gjelbër në negociata.

Meqenëse operacionet me kosto të lartë nuk mund të kryhen, Barcelona e konsideron shkëmbimin ndërmjet Griezmann dhe Joao Félix një mundësi të shkëlqyeshme, diçka që nuk duket se nuk i pëlqen as Atletico. /albeu.com/

Shtuar 19.05.2021 17:48