Allegri pret Paredes: Ai është lojtar i fortë. Milik? Gol i jashtëzakonshëm sonte

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka folur për DAZN pas fitores 2-0 ndaj Spezias.

A ishte Paredes ajo që mungonte?

“Ai është një lojtar i fortë, një lojtar që ka teknikë, por të gjithë duhet të përmirësohen. Ne nuk duhet të lëvizim mbrapa dhe të mos ngadalësojmë shpejtësinë e topit për ta bërë këtë.”

A mund të rritet lëvizja e Milik në portë?

“Dusani mund të përmirësohet brenda zonës dhe në pastërtinë e lojës, Milik ka cilësi të jashtëzakonshme pasi goli sonte është i jashtëzakonshëm. Vlahovic është shumë i mirë në gjuajtjet e lira, veçanërisht ato nga distanca e mesme. Dhe Paredes është gjithashtu një gjuajtës i shkëlqyer”.

Performanca e Mirettit?

“Në një situatë sulmuese ai lëvizi shumë mirë, në një tjetër nuk më pëlqeu”. /albeu.com/


Shtuar 31.08.2022 23:41