“Mund të kisha humbur zërin”, Aurela Gace tregon momentin e saj të vështirë

Këngëtarja e njohur Aurela Gace ka vendosur sot për herë të parë të ndaj një moment të vështirë me fansat e saj.

Me anë të një posti në Instagram me doktoreshën amerikane Gwen Korovin ajo ka treguar për situtën e tragjike të jetës së saj.

Këngëtarja ka vendosur të ndaj lajmin tragjik se para 16 vitesh ka rrezikuar të humbas zërin e saj unik.

“Pacientja e saj prej 16 vitesh. Gjatë një periudhe të vështirë timen me kordat vokale, ishte takimi me të që më bëri të kuptoj shumë mbi diçka që e ke edhe nesër mund të mos e kesh. Sa herë jam në Neë York, patjetër të jem nën kontrrollin e saj. Doktoreshë, faleminderit që më shpëtove zërin. Nuk mund të jetoj pa muzikë dhe faleminderit për kujdesin e madh ndaj meje. Të kam takuar në një periudhë shumë të vështirë dhe ja ku jam, duke performuar më e fortë e më e fortë”.

Kur hyn në zyrën e saj, muret janë plot falenderime, nga artistët më të mëdhenj të muzikes pop, rock, jazz, opera, artistë të brodëay prezantuesë etj. Nuk arrita t’i xhiroj gjithë muret e historisë së saj, por ndihem me fat që e kam mundesine të jem nën kujdesin e saj!”, ka shkruajtur Aurela në postimin e saj.