HOROSKOPI/ 22 nëntor 2021, çfarë parashikojnë yjet për ju

Dashi-Edhe pse do të dukeni emocionalë, nuk do të lëndoni ndjenjat e një miku të veçantë. Dita e sotme karakterizohet biseda të thella. Është mirë që t’i sqaroni të gjitha gjërat që në fund të ndiheni më të qetë. Duhet që të mësoni që t’i shprehni ndjenjat.

Demi-Është momenti i duhur për të zgjeruar rrjetin tuaj shoqëror dhe të njihni miq të rinj. Një person nga e kaluara do të rihyjë në jetën tuaj në një moment të papritur. Do të kuptoni se tashmë keni më shumë të përbashkëta se sa në të kaluarën. Nuk dihet se në çfarë mund të përfundojë kjo gjë, por nuk duhet ta lini pas.

Binjakët-Sot romanca do të ketë një qasje më të lehtë, megjithatë do të keni të vështirë që të ndiqni zemrën apo logjikën. Nëse një lidhje e caktuar ju duket një opsion i mirë, nuk do ta keni problem që të shkoni drejt kësaj gjëje. Por nëse mendja ju thotë diçka ndryshe atëherë do të ishte më e zgjuar që të dëgjonit këtë të fundit.

Gaforrja-Duhet që të përfundoni disa punë në mënyrë që të mos keni në përfundim probleme të vendosni. Do të keni nevojën të dilni dhe të bëni gjëra ndryshe. Shpenzoni kohë me miqtë dhe nëse është e mundur futuni nëpër biseda edhe nëpërmjet rrjeteve sociale. Bëni gjithçka që të zgjeroni njohuritë për gjëra të ndryshme.

Luani-Dita e sotme do të jetë plot biseda të gjalla. Nëse do të merrni pjesë në një festë atëherë prisni që të kaloni  sa më mirë. Nëse jeni beqarë, mos qëndroni në shtëpi, por shkoni kudo ku mund të  kontaktoni me njerëz  të ndryshëm. Dashuria vjen në mënyra të ndryshme duke shprehur interesat që keni dhe duke i lejuar ata që të hyjnë në jetën tuaj.

Virgjëresha-Nëse keni vendosur me partnerin që të bëni diçka të veçantë atëherë mund të jetë një ide e mirë që të kombinoni disa aktivitete të ndryshme. Mund të shijoni një ekspozitë dhe më pas të  dilni për një darkë romantike.

Peshorja-Nëse po kërkoni për dashurinë atëherë duhet që të jeni në gjendje  të dëgjoni se çfarë kanë për  të thënë të  tjerët. Nëse do të jeni në një takim me disa njerëz të ndryshëm atëherë duhet që t’i impresiononi ata. Gjithashtu lërini që të flasin më shumë gjatë një bisede.

Akrepi-Do të jeni në gjendje të ndjeni thellë për një situatë kur të keni menduar shumë rreth saj. Nëse sapo keni nisur një lidhje të re, atëherë  është koha për të treguar ato që keni zbuluar tek partneri. Mos prisni.

Shigjetari-Duket sikur të gjithë njerëzit duan të qajnë hallet tek ju sot. Ata kërkojnë të shprehin edhe sekretet më të thella tek ju. Disa të tjerë do të t’iu shprehin ndjenja që i kishin menduar të vdekura. Kështu që duhet të tregoheni të duruar pasi do të thelloni më shumë ndjenjën e intimitetit me këta persona.

Bricjapi-Më në fund do të shprehni si ndjeheni për një person afër jush. Gjithnjë dëshironi që ta mbani veten të tërhequr duke u dukur sikur nuk keni interes për gjë. Sot do të dëshironi që të merrni mundësinë në dorë.

Ujori-Mund t’i çoni gjërat në limite sot. Dëshironi që të zgjeroni horizontin dhe kjo gjë i mban pritshmëritë tuaja lart e më lart. Do t’i adoptoheni një qasjeje eksperimentale sa i përket dashurisë. Mos kini frikë që të provoni gjëra të reja.

Peshqit-Sot do të doni që t’i bëni gjërat ndryshe. Edhe pse ideja juaj për të bërë gjëra eksperimentale është më e lehtë se versioni i partnerit, kjo nuk do të thotë se nuk është e bukur./


Shtuar 21.11.2021 23:51