Merret vendimi zyrtar, derbi i Ligue 1 nuk vazhdon

Njëri nga derbit më të zjarrtë në Evropë, ai në mes të Marsejës dhe Lyonit nuk do të vazhdoj.

Ndeshja është anuluar dhe pritet një vendim i Federatës Franceze të Futbollit.

Është konfirmuar se ndeshja nuk do të luhet pas një pauze rreth dy orë.

Ndeshja u ndërpre në minutën e tetë pasi që Dimitri Payet u godit nga tifozët e Lyonit. /I


Shtuar 21.11.2021 23:21