Pse Bella Hadid po largohet nga bota e modës?

Bella Hadid ka arritur të kthehet nga “motra më e vogël Hadid” në një supermodele në çdo kuptim të fjalës. Ajo ka qenë fytyra e shumë fushatave për shtëpitë luksoze të modës dhe është fotografuar pothuajse për çdo revistë kryesore në mbarë botën.

Pavarësisht se ka një rrugë të suksesshme në botën e modës, ajo së fundmi ka bërë një hap jozyrtar prapa për t’u fokusuar në shëndetin e saj mendor dhe fizik.

Ajo tha në një intervistë: “Pas 10 vitesh modelim, kuptova se po investoja kaq shumë energji, dashuri dhe përpjekje për diçka që nuk po më kthente domosdoshmërisht gjithë këtë”.

Ajo madje u transferua në Teksas, duke filluar një kapitull krejtësisht të ri në jetën e saj. Tani, me lançimin e linjës së saj të parfumeve, Orebella, ajo po hyn në një fazë të re që i lejon asaj të qëndrojë e fokusuar në qëllimet duke i dhënë përparësi lumturisë së saj personale.

Modelja e quajti “kohën më të mirë” këtë fazë të re të jetës së saj, e cila e gjen më pranë miqve dhe familjes së saj, duke shtuar se nuk ndihet sikur duhet të bëjë përpjekje “të mëdha” për të dalë.

Edhe në ditët kur nuk ndihet aq mirë, Bella pohon se të qenurit në një situatë ku mund të zgjedhë veshjet e përditshme dhe kohën që dëshiron të kalojë në internet është diçka jashtëzakonisht unike për të.

“Për herë të parë tani nuk mbaj maskë. Nëse nuk ndihem mirë, nuk do të shkoj. Nëse nuk ndihem mirë, marr kohë për veten time. Dhe kurrë nuk kam pasur rastin ta bëj apo ta them këtë më parë.”


Shtuar 14.05.2024 19:21