Greqi/ Hajdutët vrasin në mënyrë barbare të moshuarën për 7 mijë euro

Një e moshuar rreth moshës 63-vjeçare është vrarë barbarisht nga një grup hajdutësh në Greqi.

Ngjarja raportohet të ketën ndodhur në Chalkidha, kur autorët hynë në banesën e të moshuarës e neutralizuan dhe e vranë duke e goditur pesë herë me thikë në fyt për t’i vjedhur 7 mijë euro.

63-vjeçarja u vra mbrëmjen e 10 majit. E gjithë ngjarja u denoncua nga shoqja e saj e cila e gjeti të pajetë në banesë.

Mediat greke raportojnë se nuk është identifikuar ende autori apo autorët, ndërsa po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë.


Shtuar 14.05.2024 19:11

Tags: ,