Ҫfarë ka ndodhur? Klaudia Pepa përfundon në spital (FOTO)

Balerina e njohur Klaudia Pepa, është pjesë e Open, turit italian i njohur si një shfaqje e jashtëzakonshme kërcimi.

Por balerina ka ndarë lajmin në profilin e saj në “Instagram”, se ka pësuar një dëmtim në kavilje dhe është detyruar të reduktojë performancën e saj.

Gjëra që ndodhin por ecim përpara edhe me kaviljen e ndrydhur. Po ju tregoj si kanë shkuar këto dite për mua në turne me Open.
Nga sot në mbrëmje deri në datë 3 Mars jemi ne Romë ne Teatro Olimpico. Gjithsesi jam prezente ne shoë edhe pse në më pak koreografi për shkak te pamundësisë për të kërcyer nëmaksimum dhe për të mos ta forcuar kaviljen”, shkruan Klaudia Pepa krah fotos së kaviljes së dëmtuar.

Open është krijuar nga koreografi Daniel Ezralow dhe Klaudia performon krah emrave më të njohur të baletit në Itali.

 


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Klaudia Pepa (@klaudiapepa)