ZGJEDHJE 2021/ Përfundon numërimi i votave për kandidatët në Gjirokastër, zhgënjen Kumbaro (FOTO LAJM)

Ka mbaruar numërimi I votave për kandidatët në qarkun e Gjirokastrës duke u numëruar 207/207 kuti.

Kandidati më i votuar rezulton, Bledar Cuci në  radhët e PS-së me 11932 duke lënë prapa, Laert Duraj me 4129 vota dhe Mirela Kumbaron me 2528.

Ndërsa sa i përket PD-së, kandidati i cili i arriti të futej në parlament është edhe më i votuari, Tritan Shehu me 3364 vota. /albeu.com/


Shtuar 29.04.2021 08:30