ZGJEDHJE 2021/ Nga Majko, Xhafaj, Kodheli e Ahmataj, nga sa vota ka marrë deri më tani “garda” e vjetër e PS-së në Tiranë (FOTO LAJM)

Në Tiranë janë hapur vetëm kutitë e para për kandidatët preferencial, teksa indiciet se cilët mund të prijnë me vota nuk mungojnë.

Interesante është situata më gardën e vjetër të kësaj force politike e cila është shpërndarë nga kryetari Edi Rama nga fillimi e thuajse deri në fund të listës.

Deri në mesnatë janë hapur vetëm 26 nga 1243 kuti dhe momentalisht  nga “veteranët” kryeson Fatmir Xhafaj me 622 vota, më pas vijn të tjerët si, Mimi Kodheli, Pandeli Majko, Fidel Ylli, Eduard Shalsi, Spartak Braho e Arben Ahmetaj të cilët nuk i kanë kaluar 100 vota. /albeu.com/

Votat disa  “veteranëve” të PS në Tiranë, janë numëruar 24 nga 1243 QV në total

Fatmir Xhafaj 622
Arben Ahmetaj 81
Pandeli Majko 75
Mimi Kodheli 70
Eduard Shalsi 40
Fidel Ylli 12
Spartak Braho 24

 

Shtuar 28.04.2021 03:30