ZGJEDHJE 2021/ Gara për kandidatët në Korçë, kush janë më të votuarit nga PS dhe PD (FOTO LAJM)

Në qarkun e Korçës ditën e djeshme ka nisur numërimi i votave për kandidatët preferencial. Deri në mesnatë janë numëruar 172 kuti nga 427 në total.

Në këtë qark Partia Socialiste arriti të siguronte 6 mandate ndërsa Partia Demokratike 5.

Në radhët PS, Niko Peleshi ka siguruar një numër të madh votash në krahasim me ndjekësin e tij i cili mometalisht është Olta Xhacka.

Nga PD kryeson  Blendjon Nallbati i cili ndiqet nga Andrea Mano dhe më pas vijnë Ervin Salianji dhe Edmond Spaho. /albeu.com/

Votat preferenciale për qarkun e Korçës, numëruar 174 nga 427 QV

PS

Niko Peleshi 8285
Olta Xhaçka 3620
Ilir Topi 2343
Enslemvera Zake 1537
Arian Jaupllari 1430

 

PD-AN

Bledjon Nallbati 3621
Andrea Mano 3495
Ervin Salianji 3424
Edmond Spaho 2043
Marjeta Halili 1975
Sorina Koti 1086

 


Shtuar 28.04.2021 03:06