Vjosa nuk ndalet! Përmbyten katet e para të 16 banesave në Ferras të Fierit (FOTO LAJM)

Fieri është zonat në jug të Shqipërisë të zhytyra nën ujë. Burimet bëjnë me dije se janë zhytyr  katet e para të 16 banesave në Ferras të Fierit dhe janë përmbytur serat e fermerëve.

Në zonën e Dimalit janë rreth 50 banesa të rrethuara nga uji dhe

Po ashtu jane evakuuar edhe 11 familje në Novoselë të Vlorës pasi eshte demtuar argjinatura duke demtuar keshtu tokat. /albeu.com/

 

 


Shtuar 12.12.2021 10:00