U zhduk dy ditë para diplomimit, gjendet e vdekur studentja, i dashuri e tërhoqi zvarrë të gjakosur dhe…

Trupi i 22-vjeçares Julia Cechetin u gjet mëngjesin e së shtunës në një rrjet vaditjeje në verilindje të Italisë, jashtë qytetit të Pordenones, pas disa ditësh hetime për gjetjen e saj.

Vajza ishte zhdukur për një javë, vetëm dy ditë para se të merrte diplomën e saj.

Dyshimet ranë menjëherë mbi të fejuarin e saj, Filippo Tourretta, i cili thuhet se ishte xheloz për karakterin e saj dinamik dhe krijues.

Të premten u bë e ditur se karabinierët kanë në duar një video, në të cilën Turretta sulmon Julian dhe më pas e tërheq zvarrë në makinën e tij të gjakosur.

Për këtë, siç u bë e ditur të shtunën, ndaj tij është lëshuar një fletarrest ndërkombëtar.

Targat e makinës së tij thuhet se janë kapur nga kamerat në Tirolin Lindor, Austri.


Shtuar 18.11.2023 17:33