“Tym i zi” në Bruksel, nuk ka marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, Vuçiç: Do takohemi sërish në 18 mars

Nuk ka patur sërish asnjë arrije marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë ditën e sotme në Bruksel.

Ka qenë presidenti serb Aleksandar Vuçiç i cili pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, i cili u ndërmjetësua nga Josep Borrel dhe Miroslav Lajçak, deklaroi se nuk pati asnjë kompromis, dhe se do të ketë sërish një tjetër takim në datë 18 mars.

Zakonisht një takim i vështirë dhe besoj se do të ketë shumë takime të tjera në periudhën e ardhshme. Më datën 18, duhet të shihemi në Maqedoninë e Veriut”, tha Vuçiç pas takimit.

Takimi trilateral, i thirrur nga Bashkimi Evropian për të diskutuar për planin franko-gjerman ka përfunduar para disa minutave.

 


Shtuar 27.02.2023 20:44