Tronditëse/ Studentja lind fëmijën në tualetin e konviktit dhe e hedh në kosh…

Një ngjarje tronditëse është regjistruar në SHBA, ku një studente 19-vjeçare e Universitetit të Tampas, ka braktisur në koshin e mbeturinave foshnjën e saj, pasi e lindi në tualetin e konviktit.

Pasi foshnja e pajetë është gjetur, autoritetet kanë identifikuar të renë, e cila ka deklaruar se nuk e dinte se ishte shtatzënë dhe se pasi e kishte lindur fëmijën, kishte kuptuar se nuk kishte puls.

Ajo ka rrëfyer se në sekondat e parë të lindjes vajza ka qarë, por më pas, pasi e ka mbështetur në gjoks, ka pushuar.

Sipas të resë, ajo e ka larë dhe e ka mbledhur me një peshqir, duke e lënë në tokë, ndërsa ka fjetur për rreth një orë.

Pasi është zgjuar ka thënë se vajza nuk kishte më puls dhe e panikosur, ajo e ka hedhur në kosh.

Hetuesit po punojnë për të përcaktuar shkakun e vdekjes së fëmijës dhe ‘fazën e saj zhvillimore’.


Shtuar 4.05.2024 09:13