Tragjedia në Bullgari, Basha: I shokuar nga vdekja e pasagjerëve, mes tyre dhe bashkëkombas

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për tragjedinë me 45 viktima nga Maqedonia e Veriut, të cilët humbën jetën pas djegies së autobusit në Bullgari

“I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari që shkaktoi humbjen e kaq shumë jetëve të pasagjerëve, përfshirë shumë bashkëombas tanë e mes tyre shumë të mitur. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Zoti ju dhënë forcë në përballimin e kësaj dhimbje të tmerrshme”, shkruan Basha./albeu.com

 


Shtuar 23.11.2021 09:05