Tragjedia në Bullgari, ministri Osmani: Shumica e viktimave janë të rinj nga Shkupi

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka mbërritur në “Pirogov”, aty ku janë shtruar të plagosurit në aksidentin e rëndë, ku par marrjes flakë të autobusit humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, në autostradën e Strumës, Bullgari.

Osmani ka folur për mediat bullgare dhe ka thënë se, udhëtarët janë shumica e viktimave janë të rinj, dhe nga Shkupi, duke qenë se autobusi me të cilin udhëtonin ishte e një agjencie turistike të kryeqytetit.

Gjithashtu, sipas tij, ata kanë shfrytëzuar ditën pushim, që u dha për Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe./albeu.com


Shtuar 23.11.2021 08:37