Topi i Artë, ja 20 lojtarët favoritë për ta fituar

Dhënia e çmimit “Topi i Artë” u anulua në vitin 2020 dhe lojtarët më të mirë të botës përsëri po bëjnë maksimumin për të arritur deri tek çmimi më i madh në nivel personal.

Megjithëse çmimi nuk do të dorëzohet deri në muajin dhjetor, shfaqjet gjatë javëve të ardhshme do të jenë vendimtare për atë së kush do dhe kush nuk do të jetë në garë për të pasuar fituesin e vitit 2019,  Lionel Messin.

Me sezonin evropian duke u dominuar nga pretendentë të papritur për këtë titull dhe turne të vonuar ndërkombëtarë që do të zhvillohen në këtë verë, shanset për të qenë një fitues i ri janë shumë të mëdha.

Goal.com ka renditur në bazë të paraqitjeve edhe efektivitetit të lojtarëve gjatë këtij sezoni:

20  Joao Cancelo

19 Mason Mount

18 Thomas Muller

17 Luis Suarez

16 Phil Foden

15 Toni Kroos

14 Mohamed Salah

13 Harry Kane

12 Neymar

11 Bruno Fernandez

10 Riben Diaz

9 Cristiano Ronaldo

8 Erlin Haaland

7 Karim Benzema

6 Ikay Gundogan

5 Romelu Lukaku

4 Kevin De Bruyne

3 Lionel Messi

2 Robert Lewandowski

1 Kylian Mbappe


Shtuar 12.04.2021 19:19