Tërmeti godet Greqinë, sa ishte magnituda

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur mesditën e së dielës ishullin e Kretës.

Magnituta e tërmetit që ka goditur Greqinë ka qenë 4.3 ballë.

Nuk është raportuar ende për  lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Kujtojmë që prej disa muajsh Greqia dhe ishujt përreth kanë qenë nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve, por që fatmirësisht nuk kanë patur pasoja në njerëz./albeu.com

Shtuar 8.05.2022 16:14