Tërmeti godet Bullgarinë, lëkundjet ndihen deri në Kosovë

Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter ka goditur Bullgarinë mesditën e sotme.

Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmetit ndodhet 3 km në veri-verilindje të Asenovgradit me një thellësi fokale prej vetëm 10 km.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 12:30, ndërsa mësohet se lëkundjet janë ndjerë gjithashtu në Kosovë, Greqi, Serbi, Bosnje Hercegocinë, Hungari, Mal të Zi dhe Rumani./albeu.com/