Të shtëna me armë zjarri në SHBA, shënohen viktima

Këtë të mërkurë në SHBA janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Të shtënat ndodhën rreth orës 06:30 të mëngjesit me kohën lokale, në një stacion hekurudhor në San Josë, Kalifornia.

Raportohet për disa vikima dhe të lënduar, përshirë punonjës të Autoritetit të Transportit, ndërsa policia nuk e kanë identifikuar  autorin e dyshuar.

Deri më tani janë arrestuar 5 të dyshuar për ngjarjen.

Autoritetet kanë nisur hetimey dhe ende nuk kanë gjetur shkakun pse autori qëlloi me armë. Ndërkohë stacioni nuk do të funksionojë./albeu.com

Shtuar 26.05.2021 07:05