Sulmohet me raketa Turqia, 3 viktima dhe 10 të plagosur

5 raketa të lëshuara nga rajoni i Kobanit të Sirisë, i cili është nën kontrollin e organizatës terroriste PKK/YPG, kanë rënë në lagjen Karkamış të Gaziantepit në Turqi

Ndërsa ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu bëri një deklaratë në lidhje me sulmin terrorist, tre qytetarë tanë humbën jetën si pasojë e sulmit dhe 10 u plagosën.

Sulmi vjen si kundërpërgjigje nga Siria, e cila u sulmua dje nga Turqia, ku vdiqën 12 ushtarë./albeu.com


Shtuar 21.11.2022 11:14