Sondazhi i zgjedhjeve në Gjermani, Scholz “kokë më kokë” me Laschest (FOTO LAJM)

Në Gjermani është mbyllur procesi i votimit, raporton albeu.com.

Qendra e majtë e Oaf Scholz është barazuar me qendrën e djathtë të Armin Laschet me 25% të votave secila, sipas një sondazhi të transmetuesit publik gjerman ARD, raporton albeu.com,

Këto janë shifrat e sapo lëshuara nga një sondazh i votuesve që largohen nga 560 qendra votimi në të gjithë Gjermaninë.

Ka 60,000 qendra votimi në të gjithë Gjermaninë dhe rreth 40% e zgjedhësve që kanë votuar./albeu.com