Barcelona rikthehet te fitorja në kampionat, mposht pa vuajtje Levanten (VIDEO)

Pas dy barazimeve, Barcelona është rikthyer te fitorja na La Liga duke mposhtur me rezultatin 3-0 Levanten në “Camp Nou”.

Ndeshje u zhbllokua shumë shpejt nga vendasit të cilët shënuan me Mamphis Depay që në minutën e 6 të takmit pasi holandezi u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltis.

Nuk do të vononte shumë dhe holandezi tjetër, Luk de Jong do të shënonte golin e tij të parë me Barcelonën dhe të dytin për këtë ndeshje.

Kaq do të mjaftonte për të mbyllur pjesën e parë. Me të dytën që nis me një Barcelona e cila tenton të ruajë rezultatin.

Në minutën e 81 i gjithë stadiumi do të ngrihej në këmbë pasi në fushë do futej numri “10” i Barcelonës, Ansu Fati.

Talenti nuk zhgënjen, pasi në minutat e fundit të ndeshjes ai arrin të shënojë një super gol duke bërë që stadiumi edhe njëherë ta duartrokiste dhe në fund ai të shpallej njeriu i ndeshjes.

3-0 do të ishte rezultati përfundimtar, me katalanasit që ngjiten në vendin e 5 me 12 pikë pas 6 ndeshjeve të luajtura, ndërsa Levante pozicionohet në vendin e 17 me vetëm 4 pikë./albeu.com

Shtuar 26.09.2021 18:11