Shtëpia më e izoluar në botë del në shitje (FOTO LAJM)

Një shtëpi në SHBA, që konsiderohet si më e izoluara në botë, pasi ndodhet në një ishull të shkretuar, ka dalë në shitje për rreth 300 000 euro.

Kjo shtëpi, e ndërtuar në vitin 2009, ndodhet në Gjirin Wohoa, në Maine, dhe ka një pamje fantastike nga Oqeani Atlantik.

Banesa ka vetëm një dhomë gjumi dhe asnjë fqinj pranë, kështu që është perfekte për ata njerëz që janë në kërkim të një vendi të qetë për të jetuar.