Rrëzohet dhe përfshihet nga flakët avioni ushtarak me 85 persona në bord

Një avion ushtarak me 85 persona në bord është rrëzuar në Filipinet jugore.

Lajmi është bërë i ditur nga shefi i Forcave të Armatosurave të këtij vendi, Gjeneral Cyrilito Sobetzana, ndërsa raportohet se deri më tani 15 persona janë shpëtuar nga avioni, që digjet, një C-130, i cili është rrëzuar në përpjekjet për t’u ulur në ishullin Jolo, në provincën e Soulou.

Ndërkohë, Gjemerani Sobetzana ka deklaruar se shpreson që jetë të tjera të shpëtohen nga avioni në flakë.


Shtuar 4.07.2021 09:19