Rreshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në Kukës, rrëshqitje dheu në disa qytete (VIDEO)

Reshjet e dendura të shiut mëngjesin e sotëm kanë krijuar problematikat e parë në disa rrugë të qyteteve.

Mësohet se në Kukës ka pasur përmbytje, ndërsa probleme janë hasut dhe në disa akse kombëtare dhe rurale.

Në Peshkopi dhe Kukës kanë rrëshqitur dherat dhe intertet si pasojë e reshjeve të dendura.

Gjithashtu, energjia elektrike është ndërprerë në disa zona./albeu.com


Shtuar 18.09.2021 08:48