Po përgatitej për lojrat Olimpike, sportisja 22 vjeçare goditet nga rrufeja dhe vdes në vend

Një tragjedi ka ndodhur në sportin e El Salvadorit, ku surfistja Catherine Diaz (22-vjeçare) ka ndërruar jetë në vend pasi u u godit nga rrufeja në plazhin “El Tunco”.

E gjitha ngjarja ndodhi shpejt, pak caste pasi ajo hyri në ujë. Sportisja u godit në mënyrë të befasishme nga rrufeja duke ndërruar jetë në plazh pavarësisht ardhjes së shpejt të ambulancës në vendngjarje.

Mësohet se Catherine po përgatitej për Lojërat Botërore të Surfing në El Salvador.

Kjo garë mbahet me 29 maj-6 qershor dhe është kualifikuese edhe për Lojërat Olimpike. Surfing do të debutojë në Tokio si një sport i ri në Lojërat Olimpike të këtij viti. Katherine ishte vajza e Presidentit të Federatës Jose Diaz.


Shtuar 21.03.2021 22:58

Tags: ,