Po hetohet për vjedhje votash në SHBA, reagon për herë të parë Marko Kepi

Marko Kepi, shqiptari në SHBA që kandidon për në këshillin bashkiak të New York-ut po hetohet për vjedhje votash, shkruajnë mediat amerikane.

Kepi ka reaguar për herë të parë në lidhje me këtë çështje, përmes një postimi në rrjete sociale.

Ai shprehet se e gjitha ka ndodhur pasi ata janë racistë ndaj shqiptarëve.

Postimi i Marko Kepit:

RACIST DAVID MICHAEL CARR vazhdon të sulmojë shqiptarët amerikanë.

RACIST DAVID CARR dhe miqtë e tij në Bordin e Zgjedhjeve vazhdojnë të diskriminojnë Komunitetin Shqiptaro Amerikan. Vullnetarët tanë u mallkuan, u bërtitën dhe përfundimisht u hodhëm të gjithë dhe numërimi i të munguarve u ndalua.

Ajo që po ndodh me fushatën tonë dhe komunitetin tonë nuk duhet t’i ndodhë asnjë grupi, race ose feje. #StatenIsland Tish James Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara Staten Island Përparim Neë York Post Fox Neës CNN Politika Neësmax./albeu.com

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Kepi (@markokepi)