Plot 2867 vota, kush është kandidatja socialiste që korçarët duan më së shumti

Partia Socialiste ka fituar edhe në Korçë me plot 60543 vota, teksa sipas të dhënave të bëra publike nga KQZ, rezulton se Olta Xhaçka është kandidatja më e dashur për korçarët.

Xhaçka ka fituar 2867 vota, e ndjekur nga Niko Peleshi me 1187 dhe në vend të tretë kandidati Ilir Topi me 831 vota.

Më pak e votuar rezulton Besa Spaho me vetëm 47 vota.

Shtuar 27.04.2021 16:38