Parashikimi i motit për datën 28 janar 2023

Fundjava pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qendrueshme por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relievev malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Për temperaturat shihni hartën e mëposhtme:


Shtuar 27.01.2023 23:22

Tags: ,