Nga pandemia te kriza energjitike, zbardhen detajet nga takimi i Ramës me ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot kabinetin qeveritar për të folur rreth objektivave të 300 ditëve të këtij viti të ri.

Mbledhja ka nisur që prej orës 09:00 dhe mësohet se disa nga temat e diskuara janë sfidat me të cilat po përballet vendi, siç është pandemia dhe kriza energjitike.

Gjithashtu në diskutim janë marrë të gjitha fushat dhe të gjitha dikasteret sa i përket objektivave të 300 ditëve në vijim./albeu.com


Shtuar 5.01.2022 11:40