Mbytet varka me 38 emigrantë, mes tyre një i mitur

Një varkë rreth 7 metra e gjatë u shkatërrua në zonën Sar pranë Lampedusa.

Për të shpëtuar 38 emigrantë, mes tyre 11 gra dhe 1 i mitur, ishin ushtarët
e Autoritetit Portual dhe Guardia di Finanza.

Nuk raportohet për persona të humbur në det. Varka ishte nisur nga Tunizia.

Ky ishte zbarkimi i tretë në Lampedusa në një kohë shumë të shkurtër. 45 emigrantë të tjerë, duke përfshirë 10 gra dhe 5 të mitur lundruan nga Sfax, Tunizi në orën 5 të mëngjesit ditën e djeshme./Albeu.com/


Shtuar 9.03.2023 08:23