Lufta e vërtetë/ PD rikuperon Tiranën, si u ndanë mandatet në “pjesën e luanit”

Partia Demokratike dhe Lulzim Basha kanë rikuperuar bindshëm rezultatin në qarkun e Tiranës krahasuar me zgjedhjet e 2017.

Sipas Exit Poll të tretë të Rtv Ora, PD rezulton parti fituese në këtë qark me 16-18 mandate deputetësh. Pas saj vjen PS me 15-17 mandate.

LSI do të marrë 1-2 mandate. PSD e Tom Doshit ndërkohë mund dhe nuk mund të marrë një mandat.

 

 

Shtuar 25.04.2021 09:04