Kriza energjetike shkakton kaos në Prishtinë, semafortët nuk punojnë, bllokohet qarkullimi (FOTO LAJM)

Ndërprerja e rrymës në kryeqytet ka shkaktuar rrëmujë dhe bllokim të rrugëve në qendër, konkretisht të Katedralja “Nënë Tereza”.

Udhëkryqi në këtë pjesë është bllokuar totalisht dhe është pamundësuar qarkullimi.

Gjendje e njëjtë është edhe te semaforët te konviktet.

Ndryshe, nga e mërkura, Kosovës i janë kthyer reduktimet me energji elektrike. Sipas KEDS-it, reduktimet do të ishin vetëm për dy orë, por qytetarët po ankohen se po zgjasin më shumë se aq./Gazeta Express