Krimi monitoron vendin, policia çmonton kamerat e “të fortëve” në Elbasan

Pas Shkodrës, Korçës dhe Pogradecit, policia ka nisur aksionin për çmontimin e kamerave të sigurisë të vendosura në mënyrë të paligjshme edhe në Elbasan.

Aksioni është shtrirë në lagje të ndryshme të qytetit ku besohet se grupet kriminale mbanin nën vëzhgim grupet e policisë.

Ditën e sotme në Korçë u çmomtuan 9 kamera të vendosura në kondërshtim me ligjin dhe filloi hetimi për 5 persona.

Më herët, më 28 janar, Policia e Korçës kishte çmontuar 39 kamera dhe inicioi hetimet për 9 shtetas të tjerë./Albeu.com/


Shtuar 30.01.2023 15:43