Këmba e Putinit lë të kuptohet se ka një problem serioz shëndetësor (VIDEO)

Çdo gjest i Vladimir Putin analizohet deri në detajet më të vogla. Dhe ka prova. Diçka po ndodh, sidomos në daljen e tij të fundit publike me lëvizjet e çuditshme të këmbëve që presidenti i Rusisë bëri gjatë takimit të fundit me presidentin e Taxhikistanit, Emomali Rahmon, shkruan albeu.com marrë nga Marca.

Putin nuk ndaloi së lëvizuri këmbën e majtë lart e poshtë, përveç se ktheu gjurin, i cili madje tërhoqi vëmendjen e Rahmonit, sipas Daily Mail.

Për këtë arsye, thashethemet për shëndetin e Vladimir Putin vazhdojnë të shtohen në mes të luftës në Ukrainë. Sëmundja e Parkinsonit, një çrregullim i trurit dhe që  të  jep të  dridhura është pikërisht një nga sëmundjet që është  shtë shfaqur Putinit kohët e fundit.

Ato gjeste në mes të një takimi janë ato që kanë ndezur të gjitha dritat paralajmëruese. E gjithë kjo vërtetohet nga arsyet që çuan në shqetësim kur presidenti rus 9 majin e kaluar në festimet e Ditës së Fitores. Gjatë fjalës së tij, Putin u përpoq të paraqiste një imazh të qëndrueshmërisë, por kur u nis për te Varri i Ushtarit të Panjohur për të vendosur kurorën, u duk se po ecte shumë ngadalë. /albeu.com.