Kamera e kap mat, momenti kur hajduti i plazhit në Barcelonë kapet live duke vjedhur çantën e një turisti (VIDEO)

Një hajdut është vendosur në pranga pasi vodhi çantën e një plazhisti në Barcelonë teksa ishin në një transmetim të drejtpërdrejtë të lajmeve televizive.

Policia tha se kishte mundur të identifikonte fajtorin pasi kishte shqyrtuar pamjet e xhiruara nga një ekip nga transmetuesi shtetëror spanjoll TVE i cili padashur regjistroi vjedhjen teksa filmonte një intervistë me një turist.

Teksa turisti shpjegon në kamera pse e do Barcelonën për “plazhin e bukur dhe ujin e pastër e të ftohtë”, hajduti mund të shihet duke grabitur një çantë të pambikëqyrur nga rëra dhe duke u larguar me të, në dukje duke mos harruar praninë e ekipit televiziv, raporton traveller.com.au.

 

“Falë një videoje të publikuar në mediat sociale dhe ankesës së viktimës, sot ne identifikuam dhe akuzuam autorin e një vjedhjeje në plazhin Sant Miquel”, tha të dielën forca e policisë Gàrdia Urbana e Barcelonës./albeu.com