Ia kalon Spiropalit e Manastirliut, djali i Aqif Rakipit surprizon Ramën në Tiranë (FOTO LAJM)

Një ndër surprizat e këtyre zgjedhjeve është djali i Aqif Rakipit, Orlando i cili kandidoi për PS në Tiranë por në një pozicion të pashpresë.

Por duket se Rakipi ka një ngjitje të shpejtë në vota duke u rënditur i 3 në listën e PS për nga numri I votave të marra deri më tani.

Orlando Rakipi numëron 3991 vota duke lënë kështu pas Elisa Spiropalin dhe emra të tjerë me eksperiencë politike.

Lista e kandidatëve më të votuar deri tani në Tiranë për PS janë:

Belinda Balluku 7957 vota
Fatmir Xhafaj 7235 vota
Orlando Rakipi 4587 vota
Eltjen Xhafaj 4289 vota
Elisa Spiropali 4077 vota /albeu.com/