Ylli amerikan i Chelsea thyen tre rekorde në Champions

Christian Pulisic shënojë golin e vetëm në takimin 1-1 mes Real Madrid dhe Chelsea në gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve.

 

Me këtë gol, ai u bë lojtari i parë amerikan që shënoi në një gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve.

3 rekordet që ai vendosi janë:

Tanimë, ai është amerikani që ka më së shumti gola në ndeshjet e eliminimit direkt në këtë garë.
Pulisic gjithashtu u bë lojtari më i ri që shënoi për Chelsea në një gjysmëfinale të LK-së.

Përveç këtyre rekordeve, ai ishte gjithashtu lojtari më faulluar (6 faulë të fituar) në lojë, ndërsa krijoi gjithashtu më shumë shanse (3) dhe fitoi më shumë duele (13).


Shtuar 28.04.2021 21:06