Franca: Kemi hyrë në valën e katërt të pandemisë Covid-19

Ndërsa Franca po vijon planin për vaksinimin e detyrueshëm, zëdhënësi i qeverisë Gabriel Atal ka thënë se vendi ka hyrë në valën e katërt të pandemisë.

“ Qeveria franceze po ecën përpara me planin e saj të ri për të luftuar infeksionet e reja të Covid-19 dhe për të ulur presionin që mund të çojë në kolaps spitalet “Atal.

Më tej ai tha: “Ne kemi hyrë në valën e katërt të pandemisë”./albeu.com


Shtuar 19.07.2021 22:27