EKSKLUZIVE/ U kapën me kokainë mes Durrësit e u bënë “të fortin” policinë, kush janë të arrestuarit në Durrës (VIDEO)

Janë zbardhur detaje të reja nga aksioni në Durrës ku u vunë në pranga dy të rinj nga policia të cilët u kapën me 1 kg kokainë.

Aksioni ndodhi pasditen e sotme në Durrës ku të rinjtë tentuan të arratiseshin dhe u ndaluan pasi një ndër efektivët e policisë qëlloi me armë zjarri në ajër.

Burimet bëjnë me dije se të prangosurit janë të rinjtë Vilson Memini dhe Erges Shehi, të dy me precendetë penalë të mëparshëm.

Sic mund t’a shihni në pamjet e bashkëngjitura lajmit të siguruara nga Albeu.com, policia ka rrethuar lagjen 13 në plazh, Durrës ku janë vënë në pranga dy të rinjtë.

NJOFTIMI I POLICISË:

Policia e Durrësit  ishte në  operacion  në lagjen nr 13 Plazh për të kapur një grup që merrej me shpërndarjen e lëndëve  narkotike kokainë.

Gjatë  operacionit  dy persona me precedent të theksuar kriminal  në fushën e narkotikeve   kanë  kundërshtuar  me dhunë   policinë dhe kanë  tentuar të largohen ndërkohë që  një  prej punonjësve të  policisë ka qëlluar  në  ajër  për  ti neutralizuar.

Policia ka prangosur dy persona , V.M.,  29 vjeç  dhe E.SH., 30 vjec  dhe ka sekuestruar deri tani rreth një kilogramë  kokainë. /albeu.com/