E trishtë! Mes 3 viktima të COVID-19 në vend, edhe një 20-vjeçar

Ditën e sotme në vendin tonë janë regjiatruar 844 raste të reja me COVID-19 dhe 3 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se mes tre viktimave është edhe një 20-vjeçar nga Korça

“Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 91 pacientë. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë tre qytetarë: një qytetar 20 vjeç nga Korça me sëmundje bashkëshoqëruese, një qytetar 69 vjeç nga Shkodra dhe një qytetar 81 vjeç nga Vlora. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve”, thuhet në njoftimin e Ministrisë./albeu.com


Shtuar 25.08.2021 18:04