E FUNDIT/ Makina përplas për vdekje këmbësoren në Durrës

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në Durrës. Një mjet ka përplasur një të moshuar, e cila ka ndërruar jetë.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 09.06.2021, rreth orës 19:00, në Sukth, Durrës, shtetasi A. A., 20 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “BMË”, ka aksidentuar këmbësoren, shtetasen N. L., 72 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit eshte i pajisur me leje drejtimi, si dhe eshte shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Nga testi i kryer eshte konstatuar se nuk ka perdorur pije alkoolike.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./albeu.com

Shtuar 9.06.2021 08:06