Kamp refugjatësh nga Anglia në Shqipëri? Reagon në kohë rekord Xhaçka dhe zbulon të vërtetën

Mëngjesin e sotëm mediat angleze u pushtuan nga titujt se Britania do të ndërtojë një kamp refugjatësh në Shqipëri.

Sipas mediave, mes dy vendeve ende vazhdon puna për marrëveshjen duke cilësuar se Shqipëria do të marrë 100 mijë euro për emigrant të kapur në Britaninë e Madhe.

Menjëherë pas këtij lajmi, ka reaguar Ministrja Për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Me anë të një postimi në Tëitter, Xhaçka shkruan se lajmi është një lajm i vjetër dhe jo i vërtetë, duke shtuar se ndihet e trishtuar për nivelin e dobët të medias britanike.

POSTIMI I PLOTË:

I njëjti lajm i rremë i vjetër këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si The Times!

Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një “ai” por një “ajo” që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtuar. /albeu.com/

 


Shtuar 18.11.2021 10:36