Arrestohet Adriatik Llalla, ja ku i ishte fshehur drejtësisë

Arrestohet në Itali, Adriatik Llalla. I shpallur në kërkim prej datës 8 tetor Llalla është vënë në pranga në Itali, në Romë.

Rikujtojmë se ish-kryeprokurori është dënuar me 2 vite burg nga drejtësia shqiptare për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.

Në seancat e fundit gjyqësore ai nuk u paraqit në gjykatë duke u justifikuar me faktin që vuan nga një sëmundje e rëndë dhe ka nevojë për ndihmë mjekësore.

Vijon…/albeu.com/


Shtuar 13.12.2021 12:36