E FUNDIT/ Aksidentohet rëndë 12-vjeçari në Sarandë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në Sarandë, ku është plagosur rëndë një 12 vjeçar.

Njoftimi:

Rreth orës 07:45, në fshatin Xarë, Bashkia Konispol, janë  përfshirë në një aksident rrugor dy motomjete që drejtoheshin nga shtetasi  A.B.,27 vjeç  dhe  nga një i mitur 12 vjeçar me iniciale A.B.

Si pasojë e përplasjes, i mituri 12 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe ndodhet në spitalin e Sarandës, ndërsa shtetasi A.B.,27 vjeç, është dëmtuar lehtë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./albeu.com/


Shtuar 20.11.2021 10:00